RUS Reklaam Edasis

RUS  Edasi missioon on luua toetavat keskkonda ja panna tahtma olla parem. Reklaamisõnum Edasis on omamoodi kultuuriline ja maailmavaateline statement – hea äritulemus sõltub muuhulgas ümbritsevast keskkonnast.

 • Mis teeb Edasi väärtuslikuks reklaamikanaliks?

Stina Vürmer, Rahvusooper Estonia digitaalmeedia spetsialist: “Edasi disain on lihtne, selge ja puhas, vastupidiselt paljudele teistele kanalitele ei ole see reklaamidest üleküllastunud. Seetõttu on lihtne ennast kliendile nähtavaks teha. Usun, et selles kanalis liigub keskmisest teadlikum tarbija, kes soovib avastada uusi tooteid ning kes hindab kvaliteeti ja head disaini. Brändid, kes oma toote või teenuse puhul nendele omadustele rõhku panevad, võiksid leida oma sihtrühma just siit.”

Edasist parema ülevaate saamiseks soovitame lugeda ka Edasi kontseptsioon ja 1,5a kokkuvõte.

1. “Bännerreklaam”

Edasi lehel on reklaamidele 3 asukohta.

Lauaarvuti:

 • “Päis” (1): reklaam iga artikli vaates loo alguses. Mõõdud: 970×150, 970×200 ja 995×200, 995×250, 995×300, 995×350, 995×400.
 • “Artikli kõrval” (2): reklaam iga artikli vaates paremas veerus. Kokku 3 positsiooni. Mõõt: 300×250.
 • “Artikli all” (3) – reklaam iga artikli vaates loo lõpus. Mõõt: 700×200.

Mobiilsed seadmed:

 • Kasutusel 1 mõõt – 300×250, kokku 5 positsiooni (“päis”, “artikli kõrval”, “artikli all”).

Reklaami on võimalik sihtida seadmete, rubriikide ja autorite lõikes. Seda ka eksklusiivselt.

2. “Rubriiki toetab…” (vt. bännerreklaam 4)

Valida on 10 rubriigi vahel: ühiskond, ettevõtlus, kultuur, elustiil, heaolu, kiri, intervjuu, huumor, video, podcast. “Rubriiki toetab…” logobänner ilmub kõigi valitud pearubriigi artiklite juures (sh varasemad). Logo kohale saab väikses kirjas lisada ühe lause. Bänner suundub soovitud maandumislehele.

See on unikaalne võimalus siduda oma toode või ettevõte soovitud valdkonnaga, väljendamaks seda, mille eest ettevõtte seisab ja loomaks sobivat avalikku kuvandit. Suurema mõju saavutamiseks soovituslik periood 12 kuud (min 3 kuud).

“Rubriiki toetab…” bänneri mõõt on 250×40. Suurema mõju saavutamiseks soovitame kasutada ka bännerit “Artikli all”, mille saab eksklusiivselt lukustada kindla kliendi pakkumiste jaoks, või bännerit “Artikli kõrval”.

3. “Uudiskiri” 

Edasi.org (Edasi) uudiskiri ilmub üldjuhul kord nädalas ja sisaldab toimetuse meelest olulisemaid ja põnevamaid nädala jooksul Edasi keskkonnas ilmunud artikleid, pildi- ja videolugusid. Uudiskirjaga liitujale võib Edasi saata ka pakkumisi ja sündmuste infot, mis võivad olla lugeja huvides.

Uudiskirja reklaamiformaat on 560×150 ja igas uudiskirjas on vaid 1 reklaam. Soovituslik periood min 1 kuu.

4. “Promotsiooniartikkel”

Promotsiooniartikkel on lugejale kasulikku ja huvitavat sisu pakkuv reklaamiformaat (sisuturundus), kus ettevõte saab teksti, pildi või video vahendusel tutvustada oma parimaid kogemusi, tooteid ja teenuseid. Kõik “Promotsioon” lood on märgistatud ja Edasi poolt heaks kiidetud kui lugeja jaoks kasulikku sisu sisaldav materjal.

“People don’t read ads. People read what interests them, and sometimes it’s an ad.” /Reklaamiguru Howard Gossage/

5. “Eriprojektid”

Koostöös klientidega oleme huvitatud looma erinevaid sisurubriike. Julgustame ühendust võtma ja asja arutama, lõplikud turunduslahendused kokkuleppel. Varasemaid projekte:

 • Sisuloome rubriik: Haus Galerii kunstirubriik. Eesmärk on avada kunsti rolli ühiskonnas, vaadelda ja mõtestada maailma läbi kunsti, tuua kunst inimestele lähemale.
 • Videosaade Marko Mäetamme juhtimisel – “Sooritus”. Igas saates on 1 külaline, kes meenutab üht oma senise elu ja/või loomingu meeldejäävamat sündmust, tipphetke. Mida ta ise tähtsustab?
 • Ürituste sari koostöös Jõelähtme golfiklubiga – “Edasi koos…”.  Eesmärk on innustada ja silmaringi laiendada. Iga kord on külas mõni oma ala hästi tundev inimene, kes aitab oma teadmiste ja isiklike kogemuste kaudu mõnd aktuaalset ja/või põnevat teemat rohkem avada. Kohtumisest valmib ka võimalusel ka podcast.

Reklaamide tehnilised tingimused

 • Sobivad pildifailid (.png, .jpg, .gif)
 • Maksimaalne faili lubatud maht 100kb.

Edasi lugejaprofiil

Edasil on keskmiselt 30 tuhat unikaalset kasutajat kuus. Suurimad lugejarühmad Google Analyticsi andmetel on: 25-34 (37%), 35-44 (27%), 45-54 (21%). Sooliselt: naised 65%, mehed 35%. Kõige rohkem lugejaid on Edasil Tallinnas ca 70%, järgnevad Tartu, Pärnu, Helsingi, Viljandi jt.

Edasi lugeja on ärksa mõtteviisiga, tunneb maailma vastu huvi, on keskmisest teadlikum ja hindab kvaliteeti.

Koostööprojektid ja reklaamipäringud on oodatud

 • Julgustame ühendust võtma, näitame koos, et reklaam sisu kõrval võib olla oodatud. Küsi pakkumist: hello@edasi.org
 • Edasil on õigus reklaamide ja promotsioonitekstide avaldamisest keelduda, kui see ei ole väljaande arvates sobilik.

“Julgustan tegema koostööd Edasiga. Positiivseid muutusi ja maailma muudetakse üks tegu korraga. Edasi on investeering, mitte hasartmäng.”

Janeck Uibo, asutaja